לפרטים נוספים


israel-logo

פרויקט קהילתי-חברתי לקידום תעסוקתיות לגילאי 40+ בעיר מודיעין-מכבים-רעות
מי אנחנו?

המרכז הרב-תחומי הינו מרכז לימודים להשכלה גבוהה והשכלת מבוגרים מגיל 18 ולאורך החיים של עיריית מודיעין-מכבים-רעות. המרכז מוביל את תפיסת “העיר הלומדת בישראל” ופועל להטמעת עקרונות “הלמידה לחיים” ו”אזרחות פעילה” במודיעין, בישראל ובשיתוף עם האיחוד האירופי.

החזון שלנו:

“למידה לחיים תהיה חיונית לכל אדם במאה ה-21 ועליה להיות נגישה לכל” (OECD,1996)
מתן אפשרות לכל תושב/ת, מגיל 18 ומעלה, להשלים ולהרחיב השכלה, כישורים ומיומנויות במגוון רחב של תחומי ידע ועיסוק לכל אורך החיים, בהתאם לעקרונות “עיר לומדת”.

מה אנחנו עושים?

המרכז הרב תחומי מוביל מיזם חדש לפיתוח מודל לקידום תעסוקתיות לגילאי 40+ באמצעות מעורבות בקהילה במסגרת פרויקט BDBO בשיתוף האיחוד האירופי,
בין הנושאים לקידום:

√ פיתוח מיומנויות תעסוקתיות תוך מעורבות בקהילה
√ שימוש יעיל בטכנולוגיות מידע
√ זיהוי מעסיקים ודרכי הפנייה אליהם
√ גישה חיובית אקטיבית
√ פיתוח רשת קשרים בקהילה

הנחת היסוד של הפרויקט היא שניתן לשפר את המסוגלות התעסוקתית ע”י בניית מיומנויות תוך מעורבות פעילה בקהילה ובכך להשפיע על אפשרויות ההשתלבות בעבודה. תפיסת המסוגלות התעסוקתית מושפעת מהתפיסה האישית של המסוגלות העצמית של הפרט. כלומר, אם המשתתף מאמין ביכולת שלו לבצע מיומנות מסוימת, ההערכה העצמית שלו לגבי התפקוד שלו בה תהיה גבוהה.
אם כך, הדרך לשיפור המסוגלות העצמית היא לשפר את מידת האמונה ביכולת ובמסוגלות העצמית דרך שיפור ביצועים ויצירת חוויות הצלחה בפועל.
צוות המשתתפים בפרויקט כולל מנהלי מחלקות בעיריית מודיעין-מכבים-רעות, יועצי תעסוקה, ראשי ארגוני מתנדבים ותושבים הנמצאים בצומת דרכים תעסוקתית.

ניתן למצוא תיעוד נוסף בשפה האנגלית באתר.
ניתן לקבל תרגום או תמצית על פי דרישה.

לפרטים נוספים:
המרכז הרב תחומי
עיריית מודיעין-מכבים-רעות
ד”ר אורנה מגר
orna_m@modiin.muni.il

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *